NR 38

Vlastimil Hofmann (1881 - 1970)

Zestaw portretów, 1914 - 1916

Ołówek, papier
14.50 x 12.00 cm

1. sygn. oł. Vlastimil Hofman; dalej dodatkowy opis piórem: Kraków / Stary Teatr.
2. opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem, sygn.: monogram wiązany i data 19VH16.

Cena wywoławcza: 1600 zł

CENA UZYSKANA: 1800 zł

1. Władysław Żeleński podczas swego koncertu 1914; wym.: 14,5 x 12 cm; Szkic na odwrocie zaproszenia na koncert dobroczynny.
2. Obok naklejone dwa portrety o wym.: 13 x 9 cm każdy; przedstawiają kolegów artysty podczas koncertu Bedřicha A. Wiedermanna w Pradze, w 1916

Vlastimil Hofmann (1881 - 1970) - Malarz pochodzenia czeskiego, jeden z najwybitniejszych twórców polskich XX w., przedstawiciel symbolizmu; ealizował kompozycje religijno-symboliczne, historyczno-patriotyczne, pejzaże, portrety i autoportrety; zwracał uwagę na spokojny, wręcz liryczny oddźwięk kompozycji, osiągany stonowanymi zabiegami formalnymi, dzięki czemu stał się jednym z...