NR 40
Tusz, papier
18.50 x 13.50 cm
sygn. l.g.: monogram wiązany i data 19VH04; w obrębie kompozycji opis: Mój Tata.
Artysta był najmłodszym z szóstki dzieci Czecha Ferdynanda Hofmana i Polki Teofili z d. Muzyka.
Vlastimil Hofmann (1881 - 1970) -
Malarz pochodzenia czeskiego, jeden z najwybitniejszych twórców polskich XX w., przedstawiciel symbolizmu; ealizował kompozycje religijno-symboliczne, historyczno-patriotyczne, pejzaże, portrety i autoportrety; zwracał uwagę na spokojny, wręcz liryczny oddźwięk kompozycji, osiągany stonowanymi zabiegami formalnymi, dzięki czemu stał się jednym z...