NR 40

Vlastimil Hofmann (1881 - 1970)

Portret ojca, 1904

Tusz, papier
18.50 x 13.50 cm

sygn. l.g.: monogram wiązany i data 19VH04; w obrębie kompozycji opis: Mój Tata.

Cena wywoławcza: 1000 zł

CENA UZYSKANA: 1000 zł

Artysta był najmłodszym z szóstki dzieci Czecha Ferdynanda Hofmana i Polki Teofili z d. Muzyka.

Vlastimil Hofmann (1881 - 1970) - Malarz pochodzenia czeskiego, jeden z najwybitniejszych twórców polskich XX w., przedstawiciel symbolizmu; ealizował kompozycje religijno-symboliczne, historyczno-patriotyczne, pejzaże, portrety i autoportrety; zwracał uwagę na spokojny, wręcz liryczny oddźwięk kompozycji, osiągany stonowanymi zabiegami formalnymi, dzięki czemu stał się jednym z...