NR 42

Wojciech Weiss (1875 - 1950)

Akt siedzącej przy stoliku, ok. 1930

Monotypia jednobarwna
24.00 x 18.00 cm

sygn. oł. p.d.: WWeiss.

Cena wywoławcza: 5800 zł

Piękna monotypia ukazująca w subtelny i nastrojowy sposób nagie, kobiece kształty.

R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus, Kraków 2006, poz. (m) 10.
WYSTAWY
Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus, Kraków 2006.
PROWENIENCJA
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

WYSTAWY
PROWENIENCJA
Wojciech Weiss (1875 - 1950) -
Malarz i grafik, jeden z najwybitniejszych polskich artystów 1. połowy XX w., reprezentant ekspresjonizmu; studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (m.in. u W. Łuszczkiewicza, J. Matejki i L. Wyczółkowskiego) i w Paryżu; odbył podróże artystyczne do Paryża, Florencji i Rzymu; w 1900 na Wystawie Światowej w Paryżu; równolegle z malarstwem...