Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Jerzy Duda Gracz, Chory Fachowiec - Aukcja nr 51. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 72

Jerzy Duda Gracz (1941 - 2004)

Chory Fachowiec, 1974

Litografia, papier
24.80 x 16.80 cm

sygn. p.d. oł.: Jerzy Duda-G. 1974, l.d.: Chory Fachowiec / litogr 24/50 / "Złota szpilka 73" [nagroda redakcji polskiego ilustrowanego tygodnika satyrycznego „Szpilki” przyznawana corocznie za najlepsze rysunki].

Cena wywoławcza: 2000 zł *

CENA UZYSKANA: 2600 zł *

Jerzy Duda Gracz (1941 - 2004) - Malarz, rysownik i grafik, przedstawiciel koloryzmu, jeden z najważniejszych polskich malarzy 2. połowy XX w.; tworzył obrazy metaforyczne i symboliczne, w których widać wpływy surrealizmu i ekspresjonizmu; jego malarstwo – utrzymane w ciepłej, spokojnej kolorystyce – ukazuje ludzkie wady: głupotę, bezmyślność, lenistwo, zakłamanie, chamstwo, cwaniactwo, pijaństwo; brzydkie,...