Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Ludwik Misky, Kazanie św. Franciszka - Aukcja nr 51. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 86

Ludwik Misky (1884 - 1938)

Kazanie św. Franciszka, połowa lat 30. XX wieku

Akwaforta, papier
22.50 x 14.70 cm

sygn. oł. p.d.: Misky, l.d. tytuł.

Cena wywoławcza: 450 zł
Praca znana również pod tytułem „Kazanie do ptaków”, reprodukowana w dodatku do Ilustrowanego Kuriera Codziennego z 8 III 1937, s. II.

IKC, 8 III 1937.

IKC, 8 III 1937.
Ludwik Misky (1884 - 1938) -
Malarz; w 1902 rozpoczął studia malarskie w krakowskiej ASP pod kierunkiem F. Cynka, L. Wyczółkowskiego, J. Stanisławskiego i J. Mehoffera; odbył studyjne podróże do Włoch, Francji, Niemiec i Wiednia; w l. 1927-32 należał do Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg"; wystawiał w Krakowie, Lwowie, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi; od 1907 zajmował się...