NR 86
Kazanie św. Franciszka, połowa lat 30. XX wieku
Akwaforta, papier
22.50 x 14.70 cm
sygn. oł. p.d.: Misky, l.d. tytuł.
Praca znana również pod tytułem „Kazanie do ptaków”, reprodukowana w dodatku do Ilustrowanego Kuriera Codziennego z 8 III 1937, s. II.BIBLIOGRAFIA
IKC, 8 III 1937.
Ludwik Misky (1884 - 1938) -
Malarz; w 1902 rozpoczął studia malarskie w krakowskiej ASP pod kierunkiem F. Cynka, L. Wyczółkowskiego, J. Stanisławskiego i J. Mehoffera; odbył studyjne podróże do Włoch, Francji, Niemiec i Wiednia; w l. 1927-32 należał do Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg"; wystawiał w Krakowie, Lwowie, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi; od 1907 zajmował się...