Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Jerzy Panek, Koza ze Zwardonia II - Aukcja nr 51. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 93

Jerzy Panek (1918 - 2001)

Koza ze Zwardonia II, 1963

Drzeworyt, papier
42.00 x 58.00 cm

sygn. oł. p.d.: imp. Panek
1962, l.d. tytuł.

Cena wywoławcza: 4000 zł

CENA UZYSKANA: 4000 zł

Jerzy Panek (1918 - 2001) - Malarz, grafik, drzeworytnik, jeden z najwybitniejszych współczesnych grafików polskich; studiował w Państwowym Instytucie Sztuk Pięknych w Krakowie (u W. Jarockiego), podczas okupacji hitlerowskiej w Kunstfgewerbeschule oraz w krakowskiej ASP (u E. Eibischa i Z. Pronaszki); należał do międzynarodowego stowarzyszenia drzeworytników XYLON; zajmował się malarstwem i grafiką, a od 1952...