Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Krystyna Wróblewska, Teka Tatrzańska - Aukcja nr 51. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 116

Krystyna Wróblewska (1904 - 1994)

Teka Tatrzańska, 1947

Drzeworyt, papier
29.20 x 22.70 cm

plansze sygn. nadrukiem (wraz z tytułem) na planszach.

Cena wywoławcza: 400 zł

Teka drzeworytów; Kraków 1947, Wyd. „Horyzont”; wym. plan- szy: 292 x 227 mm; ; teka zawiera komp.: Pod Krywaniem, Dolina Białej Wody, Wodogrzmoty Mickiewicza, Murań, Taniec góralski, Kapliczka w Płazówce, Hala Gąsienicowa, na okładce Giewont, na karcie tyułowej Morskie Oko oraz inicjał W.
Egz. 1172 z 1200. Odbitki wykonano w drukarni W.L. Anczyc i Sp. w Krakowie; składał S. Obtułowicz; tłoczył W. Makoś.

STAN ZACHOWANIA
Kartonowa teka przycięta

STAN ZACHOWANIA
Kartonowa teka przycięta
Krystyna Wróblewska (1904 - 1994) -

Malarka i graficzka; studiowała w Wilnie (u Ludomira Ślendzińskiego i Jerzego Hoppena) i Paryżu; początkowo zajmowała się malarstwem olejnym i miedziorytem; po 1945 (po przyjeździe do Krakowa) zwróciła się w stronę drzeworytu; jej prace zwracały uwagę szczególnie staranną kompozycją; zasłynęła eleganckimi ekslibrisami wystawianymi na całym świecie.