Drzeworyt, papier
29.20 x 22.70 cm
plansze sygn. nadrukiem (wraz z tytułem) na planszach.
Teka drzeworytów; Kraków 1947, Wyd. „Horyzont”; wym. plan- szy: 292 x 227 mm; ; teka zawiera komp.: Pod Krywaniem, Dolina Białej Wody, Wodogrzmoty Mickiewicza, Murań, Taniec góralski, Kapliczka w Płazówce, Hala Gąsienicowa, na okładce Giewont, na karcie tyułowej Morskie Oko oraz inicjał W.
Egz. 1172 z 1200. Odbitki wykonano w drukarni W.L. Anczyc i Sp. w Krakowie; składał S. Obtułowicz; tłoczył W. Makoś.
Malarka i graficzka; studiowała w Wilnie (u Ludomira Ślendzińskiego i Jerzego Hoppena) i Paryżu; początkowo zajmowała się malarstwem olejnym i miedziorytem; po 1945 (po przyjeździe do Krakowa) zwróciła się w stronę drzeworytu; jej prace zwracały uwagę szczególnie staranną kompozycją; zasłynęła eleganckimi ekslibrisami wystawianymi na całym świecie.