Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Utagawa Yoshitsuya, Kawarazaki Gonjuro I jako kobieta uciekająca z płonącego domu - Aukcja nr 51. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 137

Utagawa Yoshitsuya (1822 - 1866)

Kawarazaki Gonjuro I jako kobieta uciekająca z płonącego domu, 1860

Drzeworyt barwny
35.00 x 24.40 cm

sygn. w karminowym kartuszu, obok stemple cenzorskie.

Cena wywoławcza: 1500 zł

Uczniami Yoshitsuya byli m.in. Utagawa Kazutoyo i Utagawa Yoshitoyo II; artysta wywarł wielki wpływ na japońską szkołę barwnego tatuażu. Klasyczny drzeworyt epoki Edo, ale sceny nocne są w gra ce japońskiej rzadkie.

Utagawa Yoshitsuya (1822 - 1866) - Japoński drzeworytnik, tworzył w stylu ukiyo-e; uczeń Utagawa Kuniyoshi, podobnie jak nauczyciel znany był z przedstawień wojowników i żołnierzy. Yoshitsuya wykonywał także reklamy i projektował tatuaże. Wykształcił uczniów: Utagawa Kazutoyo (akt. 1862-70) oraz Yoshitsuya II (akt. w latach 70. XIX w.).