NR 8
Fotografia w technice izohelii i solaryzacji
39.00 x 28.00 cm
sygn. p.d.: SB. Na odwrocie pieczęć autorska i tytuł.
Cena wywoławcza:
400 zł
CENA UZYSKANA: 400 zł
PROWENIENCJA
Fotografia ze spuścizny po Jerzym Pomianowskim (1921-2016) - pisarzu, eseiście, długoletnim działaczu emigracyjnym, współpracowniku paryskiej „Kultury", wybitnym znawcy współczesnej Rosji i krajów Europy Wschodniej, tłumaczu „Archipelagu GUŁ-ag" Aleksandra Sołżenicyna, książek Michała Bułhakowa, Antona Czechowa, Lwa Tołstoja czy Anny Achmatowej.
STAN ZACHOWANIA
Niewielkie pęknięci papieru w l.g. rogu.
PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Seweryn Błochowicz (1912 - 2006) -
Katowicki fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1950 roku. Fotografią artystyczną zajmował się od lat okupacji. Specjalizował się m. in. w pejzażach w technice izohelii i solaryzacji. Wykładowca Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Katowicach.