Olej, tektura
22.00 x 30.00 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński; na odwrocie
opis autorski: „Róża żółta” mal. A. Karpiński / Kraków / ul. Floriańska
19/6.
CENA UZYSKANA: 4500 zł
Róże były jednym z ulubionych motywów malarskich artysty. Pisał: „Gdy nadejdzie wiosna co parę dni kupuję pęki róż, bez których nie mogę się wprost obejść. One są dla mnie szkołą kolorytu. Ich to
subtelnym tonacjom zawdzięczam bardzo wiele. Nikt nie uwierzy,