NR 29

Lidia Minticz (1920 - 1994)

Klowni, 1944/1945

Olej, sklejka malarska
33.00 x 28.50 cm

Nie sygn. Na odwrocie naklejka kolekcjonerska z tytułem i datowaniem.

Cena wywoławcza: 1900 zł

CENA UZYSKANA: 1900 zł

STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona, oprawa autorska.
STAN ZACHOWANIA
Lidia Minticz (1920 - 1994) - Malarka, scenograf, wykładowca ASP w Krakowie. Absolwentka krakowskiej ASP (studiowała w latach 1938-48 z przerwą w latach 1943-44). Równocześnie studiowała architekturę w Politechnice Krakowskiej i uczęszczała na zajęcia Instytutu Filmowego w Krakowie (do roku 1948). Pracowała przede wszystkim jako scenograf teatralny (wraz ze swym drugim mężem Jerzym Skarżyńskim). Współpracowała z...