NR 31
Akwarela, tempera, papier
42.00 x 29.50 cm
sygn. oł. na odwrocie l.d. Marek Oberländer, p.d.: 1961. W środkowej partii pieczątka własnościowa Haliny Oberländer i nr 1001 w obrębie zachowanej spuścizny artysty.
STAN ZACHOWANIA
Praca po konserwacji.
Marek Oberländer (1922 - 1978) -
Malarz, grafik, rysownik; w 1939 został przymusowo wcielony do Armii Czerwonej, w której służył do 1946; studiował w warszawskiej ASP; w 1955 był współorganizatorem > Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki „Przeciw wojnie, Przeciw faszyzmowi” w warszawskim Arsenale; w 1963 zamieszkał w Nicei we Francji; w pierwszym okresie twórczości nawiązywał do traumatycznych przeżyć okupacyjnych...