NR 33
Pastel, kredka, papier
48.00 x 64.00 cm
sygn. p.d.: T. Pągowska 82.
Praca typowa dla twórczości artystki z początku lat 80. (powracający motyw antycznej kanapy).
STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona.
Teresa Pągowska (1926 - 2007) -
Malarka; studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (u W. Taranczewskiego); wykładowca uczelni artystycznych w Gdańsku (1950-64) i Łodzi (1971-73), od 1974 wykładała w ASP w Warszawie (profesor od 1988); w 1955 wystawiała na > Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki „Przeciw wojnie, Przeciw faszyzmowi” w warszawskim Arsenale; uprawiała malarstwo sztalugowe (jedynie w l....