NR 43
Tusz, papier
27.00 x 37.00 cm
sygn. i dat. oł. l.d.: 1928 WW.
Artysta wykorzystał ujęcie w późniejszej monotypii. Por.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna..., kat. (m.) 30, s. 77, il. s. 76.
PROWENIENCJA
Praca ze zbiorówrodziny artysty.
STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona w pp., za szkłem.
Wojciech Weiss (1875 - 1950) -
Malarz i grafik, jeden z najwybitniejszych polskich artystów 1. połowy XX w., reprezentant ekspresjonizmu; studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (m.in. u W. Łuszczkiewicza, J. Matejki i L. Wyczółkowskiego) i w Paryżu; odbył podróże artystyczne do Paryża, Florencji i Rzymu; w 1900 na Wystawie Światowej w Paryżu; równolegle z malarstwem...