NR 48
Napoleon Bonaparte jako konsul, 1799
Akwatinta, akwaforta ręcznie kolorowana, papier
42.70 x 28.90 cm
sygn. pł. l.d.: Boilly pinxit, p.d.: Lavachez sculp; w obrębie
kompozycji: Duplessis Bertaux aquaforti; w otoku portretu opis: Bonaparte
premier consul de la republique francaise; pod kompozycją: Revue
du quintidi i opisy typograficzne.
Kompozycja wg obrazu L. Boilly’ego: portret Napoleona Bonaparte w owalu, na dole kompozycja
przedstawiająca przegląd wojsk na dziedzińcu Luwru.
Louis Léopold Boilly (1761 - 1845) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY,
Charles Francois Gabriel Levachez (1780 - 1820) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY