NR 56

Salvador Dali (1904 - 1989)

Les Songes Drolatiques de Pantagruel VII, 1973

Litografia na papierze ryżowym Japon nacré
76.00 x 53.00 cm

sygn. oł. p.d.: Dali, l.d numer odbitki 22/50.

Cena wywoławcza: 4700 zł

CENA UZYSKANA: 4700 zł

M. & L. 1398-1422.
M. & L. 1398-1422.
Salvador Dali (1904 - 1989) - Hiszpański malarz, grafik, scenograf i teoretyk sztuki. Jeden z najbardziej ekstrawaganckich artystów XX w., znany z licznych skandali i eksperymentów artystycznych. Jeden z głównych przedstawicieli surrealizmu (Płonąca żyrafaAtomowa Leda); malował również płótna realistyczne (Madonna z Port-Ligat)....