Linoryt barwny, papier
30.50 x 25.50 cm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Maska VI 1966.
Grafika po konserwacji. Niczym pod wpływem sztuki Aborygenów usypujących obrazy z malutkich kamyków i piasku, zakomponowała artystka portret - maskę używając naturalnej barwy ziemi. Ochra i ugry poprzecinane ciemnymi ornamentalnie potraktowanymi elementami w całości stanowią dzieło o dużych walorach dekoracyjnych. Powiązanie ze sztuką pierwotną zarówno w formie jak i barwie nadaje pracy dodatkowej wartości.