NR 77

Ignacy Łopieński (1865 - 1944)

Bitwa pod Warną, 1895 - 1896

Akwaforta w tonie brązowym wykonana w Monachium, papier
50.30 x 39.50 cm

sygn. oł. p.d.: Ignacy Łopieński 1897

Cena wywoławcza: 1200 zł
Grafika według kompozycji Jana Matejki. Premia Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie za rok 1896. Obraz Jana Matejki "Bitwa pod Warną" z 1872 znajduje się w Muzeum Narodowym w Budapeszcie.
Katalog I-go Salonu Grafiki Polskiej urządzonego przez Związek Zawodowy Polskich Artystów Grafików, Warszawa 1928.
STAN ZACHOWANIA
Przycięte marginesy.
STAN ZACHOWANIA
Przycięte marginesy.
Ignacy Łopieński (1865 - 1944) - Łopieński Ignacy (1865-1944): grafik, malarz, medalier; studiował w > Klasie Rysunkowej w Warszawie (u W. Gersona i A. Kamińskiego), naukę kontynuował w Wiedniu, Monachium i Paryżu; do kraju powrócił w 1896; w l. 1904-08 przebywał w Paryżu, gdzie zaprzyjaźnił się z O. Boznańską, która wywarła wpływ na jego malarstwo; uprawiał głównie grafikę reprodukcyjną (reprodukcje dzieł polskich...