NR 107

Tadeusz Cieślewski syn (1895 - 1944)

Polska leży nad morzem, 1936

Drzeworyt, papier (karnet)
17.50 x 24.20 cm

sygn. drukarsko na odwrocie pierwszej karty: Woodcut by Tadeusz Cieślewski

Cena wywoławcza: 600 zł
Grafika była m.in. wykorzystana przez Ambasadę Polską w Waszyngtonie, jako karta z życzeniami świątecznymi drukowane życzenia podpisane przez dyplomatę Władysława Nizińskiego).

M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 133, poz. 199.

Tadeusz Cieślewski syn (1895 - 1944) -
Grafik, teoretyk i krytyk sztuki; syn Tadeusza; studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie (m.in. grafikę u W. Skoczylasa); w 1925 był współzałożycielem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików „Ryt”, w 1935 inicjatorem i prezesem stowarzyszenia grafików Czerń i Biel.