NR 108
Las w zimie z łosiami i niedźwiedziami, 1919 - 1920
Litografia barwna, papier
34.50 x 50.50 cm
sygn. pł. l.d.: J. Fałat Nieśwież
Cena wywoławcza:
1900 zł
Plansza z „I Teka Myśliwska – łosie i niedźwiedzie”, wydawnictwo Artystyczne „Sztuka" [Toruń 1919-1920]. W dorobku artystycznym Fałata prac graficznych jest niewiele – teka, z której pochodzi plansza oraz dwie czarnobiałe autolitografie, dla Czartaka
M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 226, poz. 197.
Julian Fałat (1853 - 1929) -
Malarz i rysownik, mistrz akwareli; jeden z najważniejszych twórców 2. połowy XIX i początków XX w., malarz nadworny ks. Wilhelma pruskiego; reprezentant malarstwa pejzażowego i rodzajowego; reformator i pierwszy rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.