NR 109

Julian Fałat (1853 - 1929)

Wilki polujące na łosia, 1919 - 1920

Litografia barwna, papier
36.50 x 48.50 cm

sygn. pł. p.d.: J. Fałat.

Cena wywoławcza: 1900 zł

CENA UZYSKANA: 1900 zł

Plansza z „I Teka Myśliwska – łosie i niedźwiedzie”, wydawnictwo Artystyczne „Sztuka" [Toruń 1919-1920]. W dorobku artystycznym Fałata prac graficznych jest niewiele – teka, z której pochodzi plansza oraz dwie czarnobiałe autolitografie, dla Czartaka.

M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 226, poz. 197.

Julian Fałat (1853 - 1929) -
Malarz i rysownik, mistrz akwareli; jeden z najważniejszych twórców 2. połowy XIX i początków XX w., malarz nadworny ks. Wilhelma pruskiego; reprezentant malarstwa pejzażowego i rodzajowego; reformator i pierwszy rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.