NR 111

Stanisław Jakubowski (1885 - 1964)

Zamek w Dębnie, lata 20. XX wieku

Akwaforta, akwatinta, papier
21.30 x 17.30 cm

Sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d. pieczątka autorska (suchy tłok).

Cena wywoławcza: 600 zł

sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d. suchy tłok z monogramem.

Stanisław Jakubowski (1885 - 1964) -
Malarz, grafik; studiował w Szkole Przemysłu Drzewnego w Stanisławowie i ASP w Krakowie; był autorem ok. tysiąca rycin (m.in. teki graficzne Prasłowiańskie motywy architektoniczne, 1923; Bogowie Słowian, 1933); wykonywał też ekslibrisy.