NR 122

Lucjan Mianowski (1933 - 2009)

Gorąca plaża, 1971

Litografia barwna, papier
54.00 x 74.00 cm

sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 71; l.d.: Epr. D’artiste.

Cena wywoławcza: 900 zł

Praca z cyklu „Akt na tle morza”.

Lit.: „Lucjan Mianowski 1933-2009” MN w Krakowie.

Lucjan Mianowski (1933 - 2009) -
Grafik, malarz; studiował w krakowskiej ASP i w École des Beaux-Arts w Paryżu. Jeden z pierwszych polskich artystów, który w swojej sztuce korzystał z doświadczeń pop-artu, uznawany jest za mistrza barwnej litografii. W latach 60. i 70. uczestniczył w najbardziej prestiżowych światowych konkursach graficznych, festiwalach oraz...