NR 124
Sucha igła, papier
7.00 x 9.50 cm
sygn. oł. p.d.: K. Mondral 1912 / Lourdes.
„Karol Mondral. Twórczość graficzna między Paryżem, Bydgoszczą a Poznaniem”, Bydgoszcz 2012, s. 163, poz. 48.
STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji
Karol Mondral (1880 - 1957) -
Grafik, reprezentant grafiki realistyczno-dekoracyjnej; studiował w warszawskiej Szkole Rysunkowej (u W. Gersona) i w ASP w Krakowie (u L. Wyczółkowskiego); w l. 1909-21 mieszkał w Paryżu.