NR 136

Jan Rubczak (1884 - 1942)

Kraków. Skałka, 1908

Akwaforta, papier
25.80 x 27.80 cm

 sygn. pł. l.d.: Skałka.  p.d.: Nakład Tow. Przyj. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908.

Cena wywoławcza: 1200 zł

Oryginalna akwaforta Jana Rubczaka. Widok odwrócony. Praca oprawiona.

Jan Rubczak (1884 - 1942) - Grafik, malarz; reprezentant postimpresjonizmu; studiował w krakowskiej ASP (u F. Cynka i J. Pankiewicza), w Academié Colarossi w Paryżu i Lipsku; w 1917 założył własną szkołę grafiki w Paryżu; wiele podróżował m.in. do Włoch, Holandii i Hiszpanii oraz po Bretanii, Normandii i południowej Francji.