NR 14

Stanisław Bieńkiewicz (1855 - 1930)

Sukiennice (z postojem dorożek), 1898

Olej, płótno
30.50 x 46.50 cm

sygn. p.d.: St. Bienkiewicz 1898 Kraków (sygnatura słabo widoczna, wydrapana w warstwie malarskiej).

Cena wywoławcza: 2800 zł

CENA UZYSKANA: 3100 zł

SAP I, 161.
STAN ZACHOWANIA
Płótno naklejone na tekturę malarską.
SAP I, 161.
STAN ZACHOWANIA
Stanisław Bieńkiewicz (1855 - 1930) - Krakowski malarz, uczeń Jana Matejki, z którym współpracował przy polichromiach Kościoła Mariackiego; autor pejzaży, portretów, kompozycji alegorycznych i religijnych.