NR 14
Sukiennice (z postojem dorożek), 1898
Olej, płótno
30.50 x 46.50 cm
sygn. p.d.: St. Bienkiewicz 1898 Kraków (sygnatura słabo widoczna, wydrapana w warstwie malarskiej).
SAP I, 161.
STAN ZACHOWANIA
Płótno naklejone na tekturę malarską.
Stanisław Bieńkiewicz (1855 - 1930) -
Krakowski malarz, uczeń Jana Matejki, z którym współpracował przy polichromiach Kościoła Mariackiego; autor pejzaży, portretów, kompozycji alegorycznych i religijnych.