Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Jan Styka, Le Martyre des Chretiens [Męczeństwo chrześcijan] - Aukcja Dzieł Sztuki nr 53. Malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa artystyczne - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 148

Jan Styka (1858 - 1925)

Le Martyre des Chretiens [Męczeństwo chrześcijan], 1900

Litografia barwna
120.00 x 38.00 cm

sygn. w obrębie komp. l.d. J. Styka; w obrębie kompozycji napis: Le Martyre des Chretiens au Palais de Neron par Jan Styka [...] au Palais de Glace des Champs-Elysees, l.b.: Imp. Charles Vernau 114 Rue
Oberkampf Paris.

Cena wywoławcza: 1000 zł

CENA UZYSKANA: 1000 zł

Plakat reklamujący pokaz w Paryżu panoramy historycznej przedstawiającej męczeństwo chrześcijan
w czasach Nerona, namalowanej w 1899, zaginionej w Rosji podczas I wojny światowej.

Jan Styka (1858 - 1925) - Styka Jan (1858-1925): malarz, jeden z popularniejszych twórców przełomu XIX i XX w.; ojciec > Adama i Tadeusza (1889-1954), również malarza; studiował w Wiedniu, Rzymie i w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (był uczniem J. Matejki); od 1900 przebywał w Paryżu, od 1919 mieszkał na Capri; wiele podróżował, m.in. do Stanów Zjednoczonych, Włoch i Grecji; tworzył kompozycje...