NR 151

Józef Tom (1883 - 1962)

Kościół Bernardynów w Warszawie, 1920

Litografia barwna, papier
38.00 x 27.50 cm

sygn. oł. p.d.: Józef Tom 20; l.d. tytuł.

Cena wywoławcza: 700 zł
STAN ZACHOWANIA
Grafika podklejona na papierze.
STAN ZACHOWANIA
Józef Tom (1883 - 1962) - Tom Józef (1883-1962): grafik, rysownik; studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u E. Trojanowskiego), w Monachium i Berlinie; zajmował się głównie sztuką użytkową; jest autorem pierwszych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości banknotów i znaczków pocztowych; projektował plakaty, ekslibrisy (3 zbiory: 1924, 1933, 1938), grafikę książkową; i okładki książek; od l. 30....