NR 165

Jiří  Kolář (1914 - 2002)

Sprzedam dom, w którym nie chcę już mieszkać I, 1988

Collage fotograficzny
33.30 x 26.00 cm

p.d. sygnowany na odwrocie; na licu opisany ołówkiem przez wydawcę, który otrzymał pracę w ramach prezentu od artysty: Jiří Kolář Vends maison où je ne veux plus vivre de B. Hrabal / 1988.

Cena wywoławcza: 2500 zł

CENA UZYSKANA: 3000 zł

Projekt okładki do książki B. Hrabala “Sprzedam dom, w którym już nie chcę mieszkać”, wydanej po francusku w serii Collection Pavillons. Domaine de l’Est (Paryż 1989). Największą wystawę prac miał Kolář w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku (1975). Znany jest na całym świecie ze swych obiektów i kolaży, częściowo tworzonych wymyślonymi przez siebie technikami.
Praca oprawiona.

PROWENIENCJA
Praca bezpośrednio od francuskiego wydawcy książki, do której okładkę projektował artysta.

Praca oprawiona.

PROWENIENCJA
Jiří  Kolář (1914 - 2002) -
Czeski poeta, dramaturg, teoretyk, tłumacz i plastyk. Znany jest na całym świecie ze swych obiektów i kolaży, częściowo tworzonych wymyślonymi przez siebie technikami