Kopce krakowskie – widok fantastyczny, ok. 1830
Miedzioryt kolorowany akwarelą
16.20 x 23.50 cm
sygn.: G. Batta Biasion in Lemberg
CENA UZYSKANA: 950 zł
Kopiec Kościuszki – wzniesiony na wzgórzu bł. Bronisławy w latach 1820 -1823 ku czci Tadeusza Kościuszki. Kopiec Wandy – powstał w VII-VIII w. we wschodniej części Krakowa. Kopiec Krakusa – wzniesiony w VII w., uważany za grób legendarnego Kraka.
Widoki dawnego Krakowa i Lwowa, Kraków brw, poz. 7
Benezit t. II, s. 18.
Benezit t. II, s. 18.