NR 78

Giovanni Battista Biasion

Kopce krakowskie – widok fantastyczny, ok. 1830

Miedzioryt kolorowany akwarelą
16.20 x 23.50 cm

sygn.: G. Batta Biasion in Lemberg

Cena wywoławcza: 800 zł

CENA UZYSKANA: 950 zł

Kopiec Kościuszki – wzniesiony na wzgórzu bł. Bronisławy w latach 1820 -1823 ku czci Tadeusza Kościuszki. Kopiec Wandy – powstał w VII-VIII w. we wschodniej części Krakowa. Kopiec Krakusa – wzniesiony w VII w., uważany za grób legendarnego Kraka.

Widoki dawnego Krakowa i Lwowa, Kraków brw, poz. 7
Benezit t. II, s. 18.

STAN ZACHOWANIA
Zakwaszenie papieru.

Benezit t. II, s. 18.

STAN ZACHOWANIA
Zakwaszenie papieru.
Giovanni Battista Biasion - Grafik i wydawca; czynny we Lwowie w I ćwierci XIX w. Znane są jego nieliczne prace.