NR 84
Miedzioryt, papier
29.50 x 17.30 cm
sygn. pł. l.d.: F. Litppold pinx, p.d.: I.I. Kleinschmidt sculp
Cena wywoławcza:
1000 zł
Reprezentacyjny portret króla w zbroi i narzuconym na nią płaszczu. Na prostokątnym polu inskrypcja z tytulaturą władcy.
E. Łomnicka-Zakowska, Graficzne portrety Augusta II i Augusta III, Warszawa 1997, s. 364-365.
STAN ZACHOWANIA
Papier zakwaszony.
STAN ZACHOWANIA
Papier zakwaszony.
Franz Litppold - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY,
Johann Jacob Kleinschmidt (1687 - 1772) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY