NR 1

Zygmunt Józefczyk (1881 - 1966)

Pejzaż z Polesia, lata 20.-30. XX w.

Olej, sklejka
58.00 x 120.00 cm

l.d. sygnatura i dedykacja: Najmilszemu Towarzyszowi uciech łowieckich wspomnienie przesyła Zygmunt Józefczyk.

Cena wywoławcza: 16000 zł

CENA UZYSKANA: 16000 zł

PROWENIENCJA
Obraz był prezentem artystydla Henryka Biernackiego.
STAN ZACHOWANIA
Dekoracyjna rama z epoki.
PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Dekoracyjna rama z epoki.
Zygmunt Józefczyk (1881 - 1966) -
Malarz; W 1909/10 kształcił się w ASP w Krakowie u L. Wyczółkowskiego. Malował nastrojowe pejzaże, sceny rodzajowe, zaprzęgi konne, portrety. Jego twóczość, ze względu na dobór tematów i środków (zwłaszcza subtelną, stonowaną kolorystykę) porównuje się z dziełami mistrza polskiego realizmu - Józefa Chełmońskiego.