NR 13

Julian Fałat (1853 - 1929)

Głowa Wyżła, ok. 1890

Olej, płótno
11.00 x 16.50 cm

sygn. p. g.: Fałat

Cena wywoławcza: 4000 zł

CENA UZYSKANA: 6000 zł

Znakomite studium psa myśliwskiego, często pojawiającego się na myśliwskich płótnach artysty.

STAN ZACHOWANIA
Praca w tłoczonym pp. nazwiskiem autora, oprawiona.

STAN ZACHOWANIA
Julian Fałat (1853 - 1929) -
Malarz i rysownik, mistrz akwareli; jeden z najważniejszych twórców 2. połowy XIX i początków XX w., malarz nadworny ks. Wilhelma pruskiego; reprezentant malarstwa pejzażowego i rodzajowego; reformator i pierwszy rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.