NR 13
Olej, płótno
11.00 x 16.50 cm
sygn. p. g.: Fałat
Znakomite studium psa myśliwskiego, często pojawiającego się na myśliwskich płótnach artysty.
STAN ZACHOWANIA
Praca w tłoczonym pp. nazwiskiem autora, oprawiona.
Julian Fałat (1853 - 1929) -
Malarz i rysownik, mistrz akwareli; jeden z najważniejszych twórców 2. połowy XIX i początków XX w., malarz nadworny ks. Wilhelma pruskiego; reprezentant malarstwa pejzażowego i rodzajowego; reformator i pierwszy rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.