NR 15
Olej, tektura
15.00 x 20.00 cm
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska
STAN ZACHOWANIA
Stan zachowania: obraz po konserwacji (naprawa złamania pionowego), w oprawie z epoki.
Bronisława Rychter Janowska (1872 - 1953) -
Krakowska malarka. Studiowała w akademii monachijskiej, we Florencji i w Rzymie; liczne jej podróże artystyczne po Włoszech stanowiły inspirację do tworzenia pejzaży, najczęściej z przedstawieniami antycznych ruin.