NR 29

Witold Chomicz (1910 - 1984)

Kraków. Stare mury pod Wawelem w czasach Hugona Kołłątaja, 1946

Drzeworyt, papier
18.00 x 57.80 cm

sygn. oł. p.d. dedykacja: Panu Prezesowi Kazimierzowi Auerbachowi w dniu imienin 4 III 55 r. ofiaruje W. Chomicz; l.d. technika i tytuł; sygn. pł. (dwukrotnie, bo na kompozycję składają się dwie dopasowane płyty) monogramem WCH.

Cena wywoławcza: 1200 zł
M. Laskowska, Witold Chomicz, Kraków 2012, poz. V.1.25
Witold Chomicz (1910 - 1984) - Malarz, grafik, profesor ASP w Krakowie. Interesowała go przede wszystkim grafika użytkowa, głównie książkowa. Wykształcił wielu wybitnych iluminatorów. Malował również obrazy olejne, tworzył drzeworyty, plakaty i projekty witraży. Inspirował się sztuką ludową i krakowskim folklorem.