NR 3

Ferdynand Chotomski (1797 - 1880)

Stroje i mundury polskie, ok. 1860

Ołówek, akwarela, papier

Cena wywoławcza: 400 zł

Zestaw 4 rysunków; wym. 17,5 x 24,5 cm i mniejsze; sygn.: Chotomski; stroje i mundury polskie (szwajcar kościelny, szlachcic, muszkieter i dragon) opisane przez autora; na odwrocie pp nota kolekcjonerska o autorze

PSB III, s. 432, Rastawiecki, s. 23-24.

Ferdynand Chotomski (1797 - 1880) -
Poeta, malarz, rysownik, sztycharz. Z wykształcenia lekarz; brał udział w wyprawie Napoleona I na Moskwę w  1812 roku i w powstaniu listopadowym.