Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Stefano della Bella, Głowy wielbłądów - Aukcja Dzieł Sztuki nr 54. Malarstwo, rysunek, grafika - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 30

Stefano della Bella (1610 - 1664)

Głowy wielbłądów, ok. 1641

Akwaforta, papier
12.00 x 16.00 cm

sygn. pł. l.d.: Stef. Della Bella fe. Mariette exc.

Cena wywoławcza: 500 zł

Plansza nr 2 z serii „Têtes de différents animaux, suite de quatre pieces”. Wydał Pierre Mariette. Stan II lub III.

A. De Vesme, Stefano della Bella, Catalogue raisonné, New York, 1971, n° 727

Stefano della Bella (1610 - 1664) - Włoski malarz i grafik; działał we Florencji pod patronatem rodu Medyceuszy, uwieczniając zarówno sceny bitew, jak i wydarzenia kulturalne organizowane na wielkich placach florenckich, co stanowi obecnie ciekawy obraz XVII-wiecznego życia. Znany jest z ponad tysiąca pozostawionych rycin.