NR 30
Akwaforta, papier
12.00 x 16.00 cm
sygn. pł. l.d.: Stef. Della Bella fe. Mariette exc.
Plansza nr 2 z serii „Têtes de différents animaux, suite de quatre pieces”. Wydał Pierre Mariette. Stan II lub III.
A. De Vesme, Stefano della Bella, Catalogue raisonné, New York, 1971, n° 727
Stefano della Bella (1610 - 1664) -
Włoski malarz i grafik; działał we Florencji pod patronatem rodu Medyceuszy, uwieczniając zarówno sceny bitew, jak i wydarzenia kulturalne organizowane na wielkich placach florenckich, co stanowi obecnie ciekawy obraz XVII-wiecznego życia. Znany jest z ponad tysiąca pozostawionych rycin.