NR 49

Lucjan Mianowski (1933 - 2009)

Dziewczyna, 1957

Drzeworyt na papierze żeberkowym
51.00 x 177.00 cm

sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 57

Cena wywoławcza: 800 zł

CENA UZYSKANA: 850 zł

Odbitka autorska.

STAN ZACHOWANIA
Egzemplarz po konserwacji (usunięcie rozdarcia z prawej strony), lekkie naddarcie w dolnej części bez szkody dla kompozycji.

Odbitka autorska.

STAN ZACHOWANIA
Lucjan Mianowski (1933 - 2009) -
Grafik, malarz; studiował w krakowskiej ASP i w École des Beaux-Arts w Paryżu. Jeden z pierwszych polskich artystów, który w swojej sztuce korzystał z doświadczeń pop-artu, uznawany jest za mistrza barwnej litografii. W latach 60. i 70. uczestniczył w najbardziej prestiżowych światowych konkursach graficznych, festiwalach oraz...