NR 51

Stefan Mrożewski (1894 - 1975)

Ghetto of Warsaw, 1966

Drzeworyt, papier
30.00 x 22.50 cm

sygn. pł. SM

Cena wywoławcza: 1850 zł

CENA UZYSKANA: 1850 zł

Teka 16 drzeworytów. Wyd. Judah L. Magnes Memorial Musem Oakland, Introduction by Henry Kanarek.

A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 353.
STAN ZACHOWANIA
Zachowana oryginalna okładka; stan grafik bardzo dobry.

STAN ZACHOWANIA
Stefan Mrożewski (1894 - 1975) -
Grafik, malarz, ceramik; studiował m.in. w poznańskiej Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych oraz warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u W. Skoczylasa); był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Grafików (1919), członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt (od 1925); uprawiał przede wszystkim drzeworyt, realizował głównie portrety,...