Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Stefan Mrożewski, Millenium of Polish Christianity - Aukcja Dzieł Sztuki nr 54. Malarstwo, rysunek, grafika - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 53

Stefan Mrożewski (1894 - 1975)

Millenium of Polish Christianity, 1966

Drzeworyt, papier
31.50 x 26.50 cm

sygn. pł.: SM

Cena wywoławcza: 2000 zł

Książka artystyczna, 12 drzeworytów na oddzielnych planszach. Pełny tytuł: „Millenium of Polish Christianity 966-1966. Twelve woodengravings by  Stefan Mrożewski”. Text by Helena Sworakowska, San Francisco 1966.

A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 372.

Stefan Mrożewski (1894 - 1975) -
Grafik, malarz, ceramik; studiował m.in. w poznańskiej Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych oraz warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u W. Skoczylasa); był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Grafików (1919), członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt (od 1925); uprawiał przede wszystkim drzeworyt, realizował głównie portrety,...