NR 53
Millenium of Polish Christianity, 1966
Drzeworyt, papier
31.50 x 26.50 cm
sygn. pł.: SM
Cena wywoławcza:
2000 zł
Książka artystyczna, 12 drzeworytów na oddzielnych planszach. Pełny tytuł: „Millenium of Polish Christianity 966-1966. Twelve woodengravings by Stefan Mrożewski”. Text by Helena Sworakowska, San Francisco 1966.
A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 372.
Stefan Mrożewski (1894 - 1975) -
Grafik, malarz, ceramik; studiował m.in. w poznańskiej Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych oraz warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u W. Skoczylasa); był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Grafików (1919), członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt (od 1925); uprawiał przede wszystkim drzeworyt, realizował głównie portrety,...