NR 56
Ostróg (Gubernia Wołyńska), 1880
Litografia na tincie, papier
29.50 x 42.00 cm
sygn. pł. l.d.: Rys: z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit: M. Fajansa w Warszawie
Cena wywoławcza:
400 zł
Plansza z „Album widoków historycznych Polski”.
SAP, t. VI, s. 291–294
SAP, t. V, s. 589–590
A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 1959
I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 1973.
STAN ZACHOWANIA
Stan: pełna plansza, uszkodzone marginesy.
SAP, t. VI, s. 291–294
SAP, t. V, s. 589–590
STAN ZACHOWANIA
Napoleon Orda (1807 - 1883) -
Rysownik, malarz, pianista, kompozytor, działacz emigracyjny; jeden z ważniejszych twórców II połowy XIX w.