NR 8

Antoni Kamieński (1860 - 1933)

Widok z okna na Katedrę Notre Dame w Paryżu, ok. 1912

Technika mieszana, tektura
62.00 x 47.00 cm

sygn. l.d.: A. Kamieński.

Cena wywoławcza: 3200 zł

CENA UZYSKANA: 2500 zł

Widok z okna gabinetu Kazimierza Woźnickiego, jednej z czołowych postaci polskiej emigracji w Paryżu przed I wojną światową. Kamieński, mimo studiów malarskich w Petersburgu i rzeźbiarskich w Paryżu, był przede wszystkim rysownikiem i ilustratorem. Jego prace malarskie są rzadkie.

STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona.

STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona.
Antoni Kamieński (1860 - 1933) - Malarz, grafik, krytyk artystyczny. Urodził się w 1860 roku w Wilnie, zmarł w 1933 roku w Warszawie. W 1881 roku rozpoczął studia malarskie w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu w klasie B.P. Willewaldego. W 1891 roku udał się do Paryża gdzie przez dwa lata studiował w Akadémie Julian w klasie A. Mercié oraz uczył się malarstwa pod kierunkiem W. Bouguereau, B. Constanta ,...