NR 85

Stanisław Wałach (1919 - 1983)

Sztandar astronomiczny, 1967

Linoryt złoto-czarny, papier
84.00 x 47.50 cm

sygn. p.d.: St. Wałach 1967

Cena wywoławcza: 1000 zł *

Na odwrocie „Kompozycja z postaciami”, 1970;
tempera; wym.: 840 x 475 mm; sygn. l.d.: ST. Wałach 1970; po prawej dedykacja autorska.

STAN ZACHOWANIA
Stan zachowania: ubytek p.g. narożnika.

STAN ZACHOWANIA
Stanisław Wałach (1919 - 1983) - Malarz; w latach 1932-35 uczył się w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego; w 1938 rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przerwane w czasie wojny; w latach 1941-43 uczył się w tzw. Kunstgewerbeschule; w 1945 powrócił na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (studiował w w pracowni prof. J. Fedkowicza; jego twórczość obejmowała malarstwo...