NR 10

Leon Wyczółkowski (1852 - 1936)

Kraków. Kościół świętych Piotra i Pawła, 1914

Rysunek, kredka litograficzna, karton
40.00 x 58.00 cm

sygn.. p.d: L.Wyczółk 1914

Cena wywoławcza: 9500 zł

Plansza naklejona lewymi narożnikami na gruby podkład, na którego odwrocie naklejki wystawowe z 1914 roku. Tam tytuł autorski „Motyw krakowski”.

Kompozycja wykorzystana w litografii z teki „
Kraków. 12 autolitografii kredą i piórem” (1915).
M. Grońska, Grafika w książce, grafice  i albumie, Ossolineum 1994, poz. nr 624.
STAN ZACHOWANIA
Na marginesach planszy autorskie próbki używanych kredek i otwory po pineskach, którymi Wyczółkowski „unieruchomił” arkusz podczas pracy.

STAN ZACHOWANIA