NR 12

Leon Wyczółkowski (1852 - 1936)

Stary Ukrainiec splatający sieć, 1912

Autolitografia kredą, papier
32.50 x 43.00 cm

sygn. oł. p. d.: LWycz.

Cena wywoławcza: 6000 zł

Plansza z „Teki Ukraińskiej” Kraków 1912 [nakład 50 egz.]. Praca znana także jako „Rybak przy naprawie sieci” i „Chłop wiążący sieci”.

M. Twarowska, Leon Wyczółkowski, Warszawa 1962, il. 84

„Leon Wyczółkowski. Nad Wisłą i Bałtykiem”, Gdańsk 2006, s. 85, il. 59.

STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.

STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.