NR 14
Kraków. 12 autolitografii kredą i piórem…, , 1915
Litografia, papier
Cena wywoławcza:
9800 zł
Teka litografii. Wydawnictwo Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego, Drukarnia i Litografia Jana Cotty, Warszawa 1915; s. nlb. 2, tab. 12; okładka oznaczona nr 93, dołączone oryginalne etui z nr 26.
M. Grońska, Grafika w książce…, Ossolineum 1994, poz. nr 624
STAN ZACHOWANIA
Bardzo dobry stan zachowania
STAN ZACHOWANIA
Bardzo dobry stan zachowania
Leon Wyczółkowski (1852 - 1936) -
Malarz, grafik i rysownik, jeden z najwybitniejszych malarzy polskich, przedstawiciel realizmu, impresjonizmu i koloryzmu; w pierwszym okresie twórczości pozostawał pod wpływem realizmu, po pobycie w Paryżu inspiracje czerpał z impresjonizmu, symbolizmu; z powodu alergii na farby olejne stosował technikę pastelu i akwareli; realizował kompozycje figuralno-rodzajowe, często...