NR 19

Józef Pieniążek (1888 - 1953)

Chrystus z bocznej nawy Kościoła Mariackiego w Krakowie, 1938

Akwarela, papier
40.50 x 28.50 cm

sygn. p.d.: J. Pieniążek 1938

Cena wywoławcza: 2000 zł *

CENA UZYSKANA: 2200 zł *

Krucyfiks Wita Stwosza, zwany Slackerowskim znajduje się w barokowym ołtarzu w nawie południowej kościoła Mariackiego w Krakowie.

Krucyfiks najprawdopodobniej powstał przed 1496, przynależy do tak zwanego okresu krakowskiego Wita Stwosza, kiedy tworzył i działał w Krakowie.

Józef Pieniążek (1888 - 1953) -