NR 20

Adolf Milich (1884 - 1964)

Pejzaż, lata 30. XX w.

Olej, płótno
37.00 x 45.00 cm

sygn. p.d.: Milich

Adolf Milich (1884 - 1964) -
Malarz. studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (1901-1902), korzystając z pomocy materialnej Stanisława Słonimskiego, potem w Monachium (1903-1904) i w Paryżu. W 1905-1915 przebywał we Włoszech, a później (1916-1920) w Szwajcarii. W 1920 osiadł na stałe w Paryżu.