NR 23

Teresa Rudowicz (1928 - 1994)

Kompozycja, 1959

Olej, collage, płótno
34.50 x 23.50 cm

sygn. na odwrocie: Teresa Rudowicz, 59/42.

Cena wywoławcza: 10000 zł *

CENA UZYSKANA: 10000 zł *

Obraz należy do wczesnych collages, jakie artystka zaczęła tworzyć od roku 1959 w czasie pobytu we Włoszech. Oferowany kolaż jest reprezentatywny dla dojrzałej twórczości artystki z późnych lat 1950. i 1960.; Rudowicz wypracowała wówczas oryginalne środki ekspresji wpisujące się w nurt abstrakcji wyrastającej z doświadczeń francuskiego kubizmu.
Teresa Rudowicz (1928 - 1994) -

Malarka; studiowała w PWSSP w Sopocie i w ASP w Krakowie u H. Rudzkiej-Cybisowej; była jednym z członków-założycieli Grupy Krakowskiej (1957); w 1960 podróżowała do Włoch, a 1971 do Nowego Jorku. Wzięła udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Nowym Jorku, Mexico, Helsinkach, Kopenhadze, Paryżu, Rzymie. We wczesnych jej pracach o formach dynamicznych i...