NR 27

Leszek Sobocki (ur. 1934)

Archeologia, 1966

Asamblaż
83.00 x 104.00 cm

sygn. na odwrocie: Fecit: L. Sobocki 1966, Archeologia; skreślony pierwotny tytuł „Wykopalisko”; opis w jęz. niemieckim: Archaeologie. Aus dem Zyklus „Unsere Jahrhundert”. Pieczątki i naklejki wystawowe.

Cena wywoławcza: 38000 zł

Około 1965 roku twórca za pośrednictwem Adama Hoffmanna zaprzyjaźnił się z artystami: Maciejem Bieniaszem, Zbylutem Grzywaczem, Barbarą Skąpską i Jackiem Waltosiem, z którymi w 1966 roku założył grupę Wprost. Twórca współpracował z grupą przez cały okres jej dwudziestoletniej działalności, a spośród wszystkich jej członków najmocniej ujawniał krytyczny stosunek do ówczesnej sytuacji politycznej

„Leszek Sobocki. Podobizny i znaki”, Kraków 2018, poz. Kat. 25.
PROWENIENCJA
Praca jest własnością autora.

PROWENIENCJA
Praca jest własnością autora.
Leszek Sobocki (ur. 1934) - Malarz, grafik. Studiował w krakowskiej ASP w pracowni Wacława Taranczewskiego.